Technologie

Výroba profesionálních zahradnických substrátů

Naše firma se zaměřuje především na výrobu profi substrátů pro největší zahradnické a školkařské firmy v České republice (FLORCENTER, TU-FLOR, ARBOEKO, Zahradnictví LEBIŠ, Adametz, ACRIS zahrady, DIKÉ, AGRO Brno-Tuřany a desítky dalších) i na Slovensku (T-TAKÁCS, Aquaseed, Záhradníctvo Skalica).

Do roku 2004 jsme používali převážně frézované rašeliny a od roku 2005 jsme přešli na výrobu substrátů z borkované rašeliny, která má narozdíl od frézované výrazně vyšší vzdušnou a vodní kapacitu, fermentace je pozvolnější, s minimální sléhavostí. Další výhodou použití borkovaných rašelin je nízký podíl prachových částic, což zajišťuje stabilní provzdušnění substrátu v kontejneru. Tyto rašeliny dovážíme v původním stavu a na našich výrobních linkách je upravujeme a třídíme do několika frakcí tak, aby byly vhodné pro jakékoliv použití pěstitele.

Výroba zahradnických hobby substrátů

Dlouhou tradici má také výroba hobby substrátů značky Florcom, které se podobně jako profesionální substráty míchají a balí na moderních výrobních linkách. Tyto substráty jsou optimálně vododržné a vzdušné. Jsou zásobeny živinami a mikroprvky tak, že rostliny po přesazení není třeba 5-6 týdnů přihnojovat. Při výrobě těchto substrátů se využívají kvalitní přírodní suroviny, které podléhají přísné kontrole. Substráty značky Florcom nejsou distribuovány do obchodních řetězců a jsou prodávány pouze v zahradnických centrech, květinových prodejnách a v zahradnictvích.

Výroba trávníkových substrátů

Balený substrát Florcom Premium dodáváme balený ve 40-ti litrových pytlích. Jedná se o profesionální substrát tvořený vysokým obsahem křemičitého písku, borkovanou rašelinou, kvalitním humusem, zeolitem a zásobou živin. Trávníkový hobby substrát s kompostem značky Terrasan pak balíme do 45ti litrových pytlů. Trávníkové substráty vám dopravíme také v big bazích a jako volně ložené.

Výroba střešních substrátů

Stále více se rozvíjí výroba střešních substrátů, u kterých naše receptury splňují nejnáročnější a mnohdy i protichůdné nároky na propustnost, vododržnost, nesléhavost, nízkou objemovou hmotnost a malý podíl organických částí. Tyto substráty dále průbežně testujeme a vyvíjíme ve spolupráci s předními specialisty na tvorbu střešních zahrad. Dodáváme substrát pro intenzivní výsadby a substrát pro výsadby extenzivní a to balený v big bazích, volně ložený a jako foukaný z silocisterny. Na zakázku pro obtížně dostupné realizace jej dodáváme také pytlovaný ve 45ti litrových pytlích.

Mezi realizační firmy, které od nás odebírají střešní substráty patří například OK GARDEN, GreenVille service, Alfagreen, Bartoň a Partner, TV Facility Group, Zahradnictví flos, EGZS, EKFROST a APRO Záhradné centrum.V roce 2020 proběhla modernizace balící linky: