okurka polní Cheer F1 - BBCOM.cz

Okurka salátová (polní) CHEER F1 - pro pole a fóliové kryty

Použití a charakteristika:

Cucumis sativus L.

Okurka salátová CHEER F1 - Hybridní, velmi raná, nepartenokarpická okurka polního typu High Mark II. Rostlina je velmi vzrůstná, má převážně samičí kvetení. Je geneticky nehořká. Nepřerůstající plod je středně dlouhý (20–22 cm), tupě zakončený, barva v tržní zralosti je tmavozelená s výrazným leskem a bílými, hrubými ostny.

Plody jsou odolné k deformacím a mají velmi dobrou skladovatelnost. Vyniká velmi dobrým zdravotním stavem. Je určena pro přirychlování ve fóliovnících, pod netkanou textilií a pro pěstování na poli.

Je vhodná jako následná plodina např. po raných bramborách. Salátovky vysévané pro podzimní sklizně musí být na počátku vegetace odolné k vyšším teplotám a později zase k chladnějšímu počasí. CHEER snáší velké rozdíly  denních a nočních teplot, které nás většinou v druhé polovině srpna a v září zasáhnou. Velmi důležitým aspektem je tolerance k padlí okurkovému, které může na podzim způsobit větší škody než plíseň okurková. CHEER F1 je rovněž velmi raná a nastupuje velmi razantně do sklizně.

Okurka je plodinou první tratě. Vyžaduje záhřevné, hlinité, humózní půdy. Vzhledem k slabšímu kořenovému systému je náročná na dostatek přístupných živin a vyrovnaný vláhový režim. Vhodná předplodina je hrách, cibule, pór, fazol, řepa, košťáloviny, cukrovka a jetelotravní směsky. Nevhodné jsou brambory a jahody. Pozor na rezidua z herbicidů, zvláště triaziny a chlorsulfurony.

 

VÝSEV: březen, květen, červen

SKLIZEŇ: červenec-říjen

  • Okurka salátová (polní) CHEER F1
Objem: 1,5 g
Lze zakoupit
na našem e-shopu


Fotogalerie

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440