Mykorhiza

Vyzkoušejte produkty s mykorhizou a dopřejte rostlinám sílu, zdraví a krásu pomocí samotné přírody.

Ekologické výrobky řady Symbiom® poskytují nové možnosti pro profesionální pěstování rostlin. Použitím řady Symbiom® šetříte životní prostředí i náklady a zajistíte dlouhodobou udržitelnost svého kultivačního prostředí. Největší výhodou výrobků na bázi mykorhizní symbiózy je fakt, že již jednorázová aplikace má znatelné účinky, které mohou vydržet po celou dobu života rostlin. Stejně tak doplňkové přípravky jsou vysoce kompatibilní s mikrobiálním životem v půdě a zajišťují dlouhodobě dostatek vody a živin při profesionální kultivaci rostlin.

Jak funguje mykorhiza?

Jedná se o přátelský vztah mezi rostlinou a některými půdními houbami, který vymyslela sama příroda.

 Symbiom schema_cmyk

Řada z nás chodí do lesa a sbírá houby. Jak všichni víme, každá houba vyrůstá z podhoubí a to je právě část, která pro nás může být velice důležitá. Každé podhoubí je totiž tvořeno sítí nepatrných houbových vláken. Tyto vlákna jsou právě naše půdní mykorhizní houby a jsou velice důležité svou schopností napojit se na kořeny rostlin a neustálým růstem.

Díky této úžasné vlastnosti, kdy se půdní houby napojí na kořeny rostlin, dochází k mnohonásobnému zvětšení kořenového systému. Navíc tato mikroskopická vlákna snadněji přijímají živiny a vodu z okolní půdy a tím je rostlina výrazně lépe vyživovaná, což má za následek lepší růst. Nejúžasnější vlastností půdních hub je jejich spolupráce a podpora po celou dobu života rostlin.

Mykorhizní houby jsou živé organismy. Dokáží rostlinu podporovat po celý její život. Toho žádným hnojivem nedocílíte. Hnojivo je důležité, protože i houby z něho mohou čerpat živiny pro svůj růst. Nejlepší je ovšem ve spojení s mykorhizními houbami používat přírodní hnojivo, např. Conavit®

Co můžeme očekávat po použití mykorhizních přípravků?

  • Lepší a vyrovnaný růst rostlin
  • Bohatší a zdravější kořenový systém, který bude schopen ve větší míře čerpat živiny z půdy
  • Větší bohatství květů a plodů
  • Nižší potřeba zálivky a hnojení
  • Lepší překonání období sucha
  • Rostlina nebude trpět při přesazování
  • Zpevnění okolní půdy
  • Ochrana proti některým půdním chorobám