ectovit - BBCOM.cz

ECTOVIT® - mykorhiza pro stromy

Použití a charakteristika:

ECTOVIT® je přípravek obsahující mykorhizní houby, které jsou určeny především pro jehličnaté dřeviny a některé listnaté stromy. Jedná se o granulovaný přípravek, který má snadné použití a Vaše rostliny z něho budou moci čerpat to nejlepší pro jejich krásný růst a odolnost. Půdní houby obsažené v Ectovitu se napojí na kořeny semenáčků nebo stromů, zvýší příjem živin a vody, a tím dlouhodobě zlepší celkový růst a zdravotní stav stromů. 

Po použití Ectovitu se jehličnany a živé ploty stanou chloubou Vaší zahrady.

 

Účinek ECTOVITU

  • zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
  • lepší tvorba květů a plodů, větší výnos
  • výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
  • zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení, aj.)
  • vhodné i pro použití rostlin pěstovaných ve svahu (vliv na zpevnění půdy)

 

VHODNÝ PRO:

  • borovice, bříza, buk, cedr, dub, eukalypt, habr, habrovec habrolistý, jeřáb, kaštanovník, lípa, líska, olše, topol, vrba
  • jedle, jedlovec, modřín, smrk

 

NEVHODNÝ PRO:

Okrasné jehličnany, např. Thuja, Taxus, Juniperus, Cupressus, Araucaria, Gingko, Sequoia, většinu ovocných a okrasných stromů a keřů. Pro tyto dřeviny použijte přípravek SYMBIVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®.

  

Aplikace a dávkování

Např. 300g balení vystačí přibližně na 100 malých stromků nebo 10 stromů. Počet ošetřených stromů závisí na hustotě a velikosti kořenového systému. Vysypte obsah obou sáčků do požadovaného množství vody a zamíchejte. Po důkladném promíchání vznikne kašovitá směs, do které se namáčí kořeny tak, aby pokryla celý povrch kořenového systému.
Taktéž lze aplikovat na vzrostlé rostliny (stromy): udělejte 2-10 jamek okolo rostliny v závislosti na jejím stáří a zdravotním stavu, aplikujte do nich produkt a zasypte zeminou. Jamky musí vést až ke kořenům rostliny! Rostliny vysazujte ihned po namočení. Spotřebujte namáčecí směs v den její přípravy.

Dávkování aplikace namáčením

Objem kontejneru Dávka na rostlinu Balení 300 g vystačí na
do 1 l (20-30 cm)  90 g  55 rostlin
3 l (30-40 cm)   250 g 20 rostlin
5 l (40-60 cm)  340 g   15 rostlin
10 l (nad 60 cm) 650 g 7 rostlin

 

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Neotevřený přípravek je použitelný po dobu 1 roku od data výroby při správném uskladnění. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě.

Vyvarujte se nadměrnému používání chemických hnojiv. Nesmí dojít k předávkování rostliny. Nedoporučujeme používání systematických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku.

Mokrá aplikace přímo ke kořenůmMokrá aplikace přímo ke kořenům

Mokrá aplikace - příprava kašovité směsiMokrá aplikace - příprava kašovité směsi

Mokrá aplikace - namočení rostlinyMokrá aplikace - namočení rostliny

Složení:

4 druhy mykorhizních hub na tekutém nosiči, 2 druhy mykorhizních hub na rašelinovém nosiči s obsahem přírodních složek podporujících mykorhizu (humáty, mleté horniny, výtažky z mořských organismů), biologicky rozložitelné granule absorpčního gelu.

  • ECTOVIT®
Objem: 100 g / 300 g / 1,5 kg
Lze zakoupit
na našem e-shopu

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440