symbivit - BBCOM.cz

SYMBIVIT® - mykorhiza pro rostliny

Použití a charakteristika:

SYMBIVIT® je přípravek obsahující mykorhizní houby, které výborně spolupracují a podporují většinu rostlin. Mykorhizní houby obsažené v Symbivitu se napojí na kořeny Vašich rostlin, které budou čerpat živiny z půdy a lépe růst - mykorhiza podporuje rostlinu po celý její život.

Jedná se o granulovaný přípravek, který má snadné použití a Vaše rostliny z něj budou moci čerpat to nejlepší - budou mít stabilnější růst a budou odolnější a vy tak můžete očekávat bohatší kvetení a vyšší plodnost. 

Je určen pro ošetření pokojových, balkónových a truhlíkových květin, okrasných keřů a stromů, bylinek, ovocných stromů a zeleniny.

 

Účinek SYMBIVITU

 • zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
 • lepší tvorba květů a plodů, větší výnos
 • výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
 • zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení, aj.)
 • vhodné i pro použití rostlin pěstovaných ve svahu (vliv na zpevnění půdy)

 

VHODNÝ PRO:

 • kvetoucí rostliny a většinu pokojových rostlin (růže, bramboříky, balkónové a truhlíkové květiny jako pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny, apod.)
 • popínavé rostliny, okrasné traviny
 • většinu okrasných jehličnanů (túje, tis, jalovec, cypřiš, apod.)
 • některé okrasné stromy a keře (javor, jasan, jeřáb, apod.)
 • zeleninu (rajčata, okurky, cibule, pórek, česnek, apod.)
 • ovoce (jahodníky, maliníky, rybíz, jabloně, apod.)
 • ošetření trávníků při jejich zakládání a údržbě

NEVHODNÝ PRO:

jehličnany, např. borovici, smrk, jedli aj. a některé listnaté dřeviny (buk, dub, bříza aj.) použijte přípravek ECTOVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®.

  

Aplikace a dávkování

Při použití na záhonech nasypte přípravek na dno výsadbové jamky tak, aby se vytvořila souvislá vrstva (1 cm) a vysaďte rostlinu. Při použití v květináčích je dávka 1 polévková lžíce na každý 1 litr objemu květináče. Přípravkem není možné rostlinu předávkovat. Přípravek je možné aplikovat plošně ve vrstvě cca 3 cm pod semena před samotným výsevem (150g/m²). Nejprve aplikujte přípravek, poté překryjte plochu vrstvou zeminy a vysejte semena. 

Dávkování suchá aplikace

Objem kořenového balu Dávka na rostlinu Balení 750 g vystačí na
do 1 l (např. muškát)  15 g (1 polévková lžíce)  50 rostlin
3 l (např. růže)   45 g (3 polévkové lžíce)  16 rostlin
5 l (např. mladá túje) 75 g (5 polévkových lžic)   10 rostlin
10 l (např. magnolie) 120 g (8 polévkových lžic) 6 rostlin

 

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny). Přípravek lze pro optimální výsledek kombinovat s přírodním hnojivem CONAVIT®. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Přípravek je použitelný 2 roky od data výroby při správném uskladnění. Namáčecí směs musí být použita v den přípravy. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě.

 

Suchá aplikace při sázeníSuchá aplikace při sázení

Suchá aplikace plošnáSuchá aplikace plošná

Suchá aplikace k již vsazené rostliněSuchá aplikace k již vsazené rostlině

Složení:

Expandovaný jíl, zeolit, reprodukční částice 5 druhů mykorhizních hub ve formě spor a částí kolonizovaných kořenů rostlin, přírodní složky podporující vývoj mykorhizní symbiózy (přírodní humáty, výtažky z mořských řas, mleté horniny, keratin) a práškový, biologicky rozložitelný polyakrylamidový gel.

Obsah rizikových látek splňuje zákonem stanovené normy v ČR. 

 • SYMBIVIT®
Objem: 150 g / 750 g / 3 kg / 10 kg
Lze zakoupit
na našem e-shopu

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440