turfcomp - BBCOM.cz

TURFCOMP® - mykorhizní kondicionér pro trávníky

Použití a charakteristika:

TURFCOMP® je třísložkový přípravek obsahující mykorhizní houby, dlouhodobě rozpustné hnojivo a gel, který absorbuje vodu a je určen na ošetření a péči o trávníky. Tato unikátní kombinace slouží jako dlouhodobá biologická podpora a ochrana trávníku - díky aplikaci přípravku Turfcomp docílíte skvělých výsledků.

Turfcomp umožňuje dlouhodobou ochranu trávníků a půdy při zachování nízkých nákladů. Přírodní hnojivo postupně zásobuje trávník živinami po celou sezónu. Mykorhizní houby rozšiřují kořenový systém a přinášejí vodu a živiny. Absorpční granule zadržují půdní vlhkost a chrání trávník před usycháním.

 

Účinek TURFCOMPU

  • zlepšuje uchycení, růst, hustotu a vitalitu trávníku
  • šetří vodu a hnojiva

 

VHODNÝ PRO:

  • okrasné trávníky
  • sportovní a golfová hřiště

 

Aplikace a dávkování

Aplikujte plošně těsně před vysetím travního semene. Překryjte vrstvou zeminy, nebo zapravte přípravek cca 3 cm pod povrch, a poté vysejte semena. Také lze aplikovat pod travní koberec pro lepší uchycení a vitalitu. Dávkování závisí na zátěži travního porostu, od 100 g/m² (méně používané části), do 300 g/m² (zatěžované části, například sportovní hřiště). Při provzdušňování (aerifikaci) travního porostu smíchejte přípravek s aerifikační směsí. Dávka může být snížena na 50-150 g/m². Přípravek musí přijít do přímého kontaktu s kořeny.

Není možné trávník předávkovat - vyšší dávka zajistí lepší rozvoj mykorhizy.

Dávkování aplikace plošná

Zátěž Dávka na m² Balení 3 kg vystačí na m²
Méně zatěžované plochy 100 g  30
Více zatěžované plochy 300 g 10

 

Doplňující informace a upozornění

Vyvarujte se nadměrnému používání chemických hnojiv. Nesmí dojít k předávkování rostliny. Vyvarujte se také používání systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku.

 

Plošná aplikace před výsevem semenPlošná aplikace před výsevem semen

Aplikace aerifikační směsiAplikace aerifikační směsi

Složení:

Přírodní jílové nosiče, 6 druhů mykorhizních hub, přírodní složky podporující mykorrhizu (humáty, mleté horniny, výtažky z mořských organismů), biologicky rozložitelné granule absorpčního gelu (1% hmotnosti), sapropel (geologický sediment).

  • TURFCOMP®
Objem: 750 g / 3 kg
Lze zakoupit
na našem e-shopu

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440