SUBSTRÁT PRO STŘEŠNÍ ZAHRADY EXTENZIVNÍ – SSE - BBCOM.cz

SUBSTRÁT PRO STŘEŠNÍ ZAHRADY EXTENZIVNÍ – SSE, SSE-S

Použití a charakteristika:

Profesionální střešn substrát pro extenzivní zelené střechy, tedy pro střechy s nižším souvrstvím a minimální údržbou.

Použití:

Substrát pro nenáročné, především suchomilné rostliny (např. Sedum) či trávy, které můžeme s úspěchem na střechách pěstovat ve vrstvě substrátu  vysoké 5-20 centimetrů. 

 

Charakteristika:

SSE exten­zivní střešní substrát Florcom je dobře propustný s celkovým objemem vzduchových pórů více než 65 %. Obsahuje základní živiny, mikroprvky a má neutrální pH. Objemová hmotnost substrátu v přirozeně vlhkém stavu je 620 kg/m³ a 1020 kg/m³ při maximálním nasycení vodou, což umožní použití i na střechách s menší nosností. Drenážní schopnost a současně vysokou vodoakumulační kapacitu zajišťuje optimální poměr a kvalita použitého materiálu, který si zachovává svoje fyzikální vlastnosti a je stále funkční. Většina součástí substrátu je ostrohranná, umožňuje zhutnění a zabraňuje sesypávání substrátu na střechách s větším sklonem. Tento substrát je vhodný pro ploché střechy a střechy s mírným sklonem. Extenzivní zelené střechy mají výborné retenční, tepelně a zvukově izolační vlastnosti, ochrannou i ekologickou funkci. Substrát odpovídá  směrnicím FLL a Standardům pro navrhování provádění a údržbu vegetačních střech (SZÚZ).

Pro střechy strmé a s velkým sklonem jsme vyvinuli nový substrát SSE-S (ostrohranný extenzivní střešní substrát), který neobsahuje žádné kulovité částice a s použitím zádržného systému při větším sklonu střechy se po zhutnění substrát nesesypává. Jeho váha je v přirozeně vlhkém stavu je 715 kg/m³ a do 1250 kg/m³ při teoretickém maximálním nasycení vodou.

Střešní substráty Florcom dodáváme balené v pytlech 45 l, v BigBagu á 1,7 m3 nebo v silocisternách 45 m3, které substrát vyfoukají na střechu do vzdálenosti až 100 m v krátkém čase.

Složení:

drcený liapor (Liadrain)
cihelná drť
kompost
rašelina
Start&Gro 14-16-18 se stopovými prvky
pH 7,0-8,0
EC max. 0,6 mS
- hodnoty pH a EC ve vodním výluhu 1:25

  •  SUBSTRÁT PRO STŘEŠNÍ ZAHRADY  EXTENZIVNÍ – SSE, SSE-S
Objem: 45 L , Big bag , silocisternou, volně ložený
Lze zakoupit
na našem e-shopu


Související sortiment

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440